Zážitková prevence plná učení a zábavy

Chcete vidět, jak DOBRONAUTI: Zpátky v čase vypadají naživo, ať víte, jestli budou bavit vás i vaše žáky? Objednejte si samostatnou preventivní aktivitu. Přijedeme do vaší školy a na ukázkovém programu pro 3.–9. třídu zažijete, jak hra funguje a co všechno umí. Menší žáky můžeme vzít na agentskou Misi nebo se staršími žáky rozplést detektivní případ Na stopě. Děti se učí, my vedeme a vy se díváte. Během 3 vyučovacích hodin nás společně čeká velký úkol – vyřešit jeden zapeklitý konflikt. Dobrodružství začíná!

Mise (pro 3.–5. třídy)

3 hodiny zážitkové prevence pro lepší zvládání vrstevnických konfliktů. Co děti čeká? Velké dobrodružství... Z tajného videovzkazu od Agenta Blacka se dozví, že mají velkou superschopnost – dokážou zlepšovat vztahy mezi lidmi. Vydají se proto vyřešit jednu těžkou MISI = zapeklitý případ, kdy se děti pohádaly nebo si nějak ublížily. Jejich společným cílem bude poradit všem v konfliktu tak dobře, aby si nikdo z dětí  neodnesl žádná zranění na duši a situace byla zachráněna. V závěru společné týmové práce budou žáci objevovat, co jim samým i jejich spolužákům pomáhá zvládat vztek.

Co si děti z herní aktivity odnesou?

  • porozumí tomu, jak konflikt vzniká – odhalí a pochopí některé důvody, které k agresi vedou
  • tipy, jak zmírnit vrstevnické konflikty a jejich dopady – objeví škálu možnosti, jak mohou na agresi dobře reagovat i jak se jí vyhnout
  • uvědomí si svou vnitřní sílu – zjistí, že mohou ovlivnit, co se děje jim samotným i jejich okolí, a že stojí za to nezůstat v konfliktní situaci nečinným a lhostejným

Cena: 4 900 Kč

Více informací

Zvládneme v jednom kolektivu hravě až 30 dětí.

Zaplatíme za Vás dopravu lektora, pokud Vaše škola leží do 80 km od Brna, Prahy nebo od Českých Budějovic. Pokud za Vámi pojedeme dál, počítejte, prosím, s 8 Kč za 1 km. Tuto nadstandardní dopravu Vám pak připočteme k ceně za program. Upozorníme Vás na to předem. Hrajeme fér. :)

Do 80 km od Brna, Prahy nebo Českých Budějovice dopravu lektora zaplatíme my. :)

Chci to objednat

Na stopě (pro 5.–9. třídy)

3 hodiny zážitkové prevence pro větší porozumění složitým konfliktům. Co děti čeká? Budou společně rozplétat jeden velký detektivní příběh, kdy došlo ke křivdám, ublížení a nepochopení, a do kterého jsou zamotaní nejen děti, ale i jejich rodiče a učitelé. Jejich společným cílem bude pochopit různé motivy a důvody konfliktů a nahlédnout na důsledky toho, kdy nezvládnutý vztek na sebe – podobně jako sněhová koule – nabaluje ubližování dalším lidem. V závěru společné týmové práce se s žáky ponoříme víc k tématům, která jim budou blízká – např. ke spirále agrese, pomluvám, různým způsobům řešení konfliktů aj. 

Co si děti z herní aktivity odnesou?

  • uvědomí si komplexnost konfliktních situací  že je dobré se ptát a snažit se druhé pochopit, ne odsuzovat na základě prvního dojmu
  • porozumí, co způsobuje spirála agrese  nahlédnou důsledky toho, kdy si jeden vybíjí svoji frustraci na druhém, ten zas na dalším atd.
  • zvědomí si sílu vlastní i celé třídy – zjistí, že mohou ovlivnit, co se děje jim samotným i jejich okolí, že stojí za to nebýt nečinným a lhostejným a že je vždy v pořádku říct si o pomoc

Cena: 4 900 Kč

Více informací

Zvládneme v jednom kolektivu hravě až 30 dětí.

Zaplatíme za Vás dopravu lektora, pokud Vaše škola leží do 80 km od Brna, Prahy nebo od Českých Budějovic. Pokud za Vámi pojedeme dál, počítejte, prosím, s 8 Kč za 1 km. Tuto nadstandardní dopravu Vám pak připočteme k ceně za program. Upozorníme Vás na to předem. Hrajeme fér. :)

Do 80 km od Brna, Prahy nebo Českých Budějovice dopravu lektora zaplatíme my. :)

Chci to objednat

Řekli o programu ZPÁTKY V ČASE

Ludmila Písková, učitelka

ZŠ a MŠ Troubky

Geniálně vymyšlené!

Hedvika Růžičková, metodička prevence

ZŠ a MŠ Blažovice

Po takovém programu pro 1. stupeň jsme dlouho volali. Konečně něco na řešení vztahů i pro menší děti.

Zdena Dvořáková, učitelka

ZŠ Zruč nad Sázavou

Program je velmi vhodný, řeší aktuální a dětem velmi blízké situace. Pomáhá s jejich pochopením a řešením.

Gabriela Waldhansová, metodička prevence

ZŠ Ostopovice

Skvělé! :) Záživná forma, profesionální vedení, propojení online prostředí s realitou třídy, důraz na spolupráci, ale i osobní zodpovědnost dětí.

Jiřina Bednářová, učitelka

ZŠ a MŠ Knínice

Agent 008 byl úžasný a celou misi odřídil výtečně. Dal mi spoustu námětů pro práci s dětmi. Perfektní zpracování programu.

Soňa Moricová, metodička prevence

ZŠ Svážná v Brně

Velká spokojenost. Profesionální přístup, empatie.

Michaela Švandová, učitelka

ZŠ Vitae v Praze

Program byl parádně promyšlený, akční. Děti velice bavil.

Ptáte se na preventivní program

Jak bude ochutnávka programu probíhat? Budu muset své žáky na program nějak připravit? Zobrazit více

Pár dní po odeslání objednávky vám zavolá náš lektor a během pár minut s vámi dohodne všechny detaily. To jediné, co budeme potřebovat, bude dataprojektor s reproduktorem a notebook s připojením na internet. A to je vše - tedy sebe, ani žáky nemusíte na nic chystat.

V domluvený den D programem provede děti náš zkušený lektor a vy se můžete jen inspirovat a bavit. Hru s dětmi zvládneme odehrát za 135 min, tj. za 3 vyučovací hodiny.

Chtěli bychom program pro 2 třídy a ideálně v jeden den. Je to možné? Zobrazit více

Určitě ano. Dva programy během dopoledne hravě zvládneme. V objednávce si pak vyberte pouze jeden termín a do kolonky “třída” uveďte obě vaše třídy.

Je vhodný preventivní program i pro mladší nebo starší děti, než píšete - třeba pro 2. a 6. třídu ZŠ? Zobrazit více

Celý program je vyladěný na potřeby a dovednosti dětí ve 3. - 5. třídách ZŠ. Pokud ale máte spojené ročníky, kde jsou vedle těchto dětí i menší žáci z 1. nebo 2. třídy, půjde to taky. Tento model spojených tříd jsme otestovali v praxi na několika kolektivech a ukázalo se, v našem programu skvěle zafungovala vzájemná spolupráce mezi dětmi. Pokud máte pochyby, zavolejte nám a probereme to. Řešení najdeme.

Ve třídě právě probíhá šikana. Může nám tento program pomoct s řešením? Zobrazit více

Program je koncipován jako preventivní, ne intervenční. Tedy není vhodným nástrojem pro řešení aktuálních konfliktů. V případě šikany či jiných vážných vztahových potíží ve třídě můžete využít intervenčních programů, které nabízí pedagogicko-psychologické poradny nebo střediska výchovné péče. Po zklidnění situace může být program zařazen jako účinná prevence vzniku dalších konfliktů. Pokud máte pochyby o vhodnosti programu, zavolejte nám a společně to probereme.
 

Konec čtení. Zažijte to na vlastní kůži!

Chci to objednat

Získejte ZDARMA aktivitu pro pohodu na konci roku.

Už letííí… váš dotaz do naší schránky.

Během pár dní se vám ozveme a vše zodpovíme.

Děkujeme, že máte zájem o účinnou prevenci. Vaši DOBRONAUTI

Už letííí… báječná aktivita do Vašeho mailu.

Za pár minut tam mrkněte. Pokud byste ji nenašli, raději zkontrolujte i SPAM.

Užijte si aktivitu společně s Vašimi žáky a ať Vám přinese co nejvíc užitku.
Až budeme mít nějaké další novinky ze světa Dobronautů, dáme Vám vcukuletu vědět.


VAŠI DOBRONAUTI

Povedlo se!

Vaše heslo bylo změněno.

Už letííí… vaše objednávka do naší náruče.

Do týdne se vám ozveme a domluvíme podrobnosti. Nic zatím platit nemusíte.
Mezitím vyplňte náš veledůležitý dotazník, který najdete v mailu.

Děkujeme a brzy na slyšenou! Vaši DOBRONAUTI